Fuar Sektöründen Haberler

Veri Tabanımızdaki Haber Sayısı: 3883 


14. Akdeniz Yiyecek ve İçecek İhtisas Fuarı, 14 ÿubat'ta Antalya'da açılıyorAntalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım Aÿ (ANFAÿ) tarafından düzenlenen 14. Akdeniz Yiyecek ve İçecek İhtisas Fuarı, 14 ÿubat'ta Antalya'da kapılarını açıyor.
ANFAÿ Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Badak, düzenlediği basın toplantısında, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmecileri Birliği (AKTOB), Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD), Türkiye Aşçılar Federasyonu ve Yiyecek İçecek Derneği'nin de (YİYDER) desteklediği fuarın, kendi alanında Türkiye'nin en büyük fuarı olduğunu bildirdi.
Turizm işletmeleri ile Anadolu'daki tüm tesis ve işletmelerle birlikte gıda sektörünün 3 milyar dolarlık ciroya sahip olduğunu belirten Badak, "Yiyecek İçecek Fuarı, Türk firmalarına, yurt dışına açılma şansı sağlıyor" diye konuştu.
Fuarın Antalya ekonomisine 20-24 milyon euroluk katkı yaptığını ifade eden Badak, şöyle konuştu:
"Fuarda 600'den fazla firma 11 bin 420 marka ile temsil edilecek. Fuara yurt dışından, ithalatçı firmalar da katılacak. Fuarımız, gıda imalat sektörü, turizm sektörü ve bu sektörü ilgilendiren tüm kurumları bir araya getirecek."
Anadolu, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerindeki otel mutfakları, restoranlar, fast-foodlar, barlar, kafeteryalar, marketler, bakkallar, gıda toptancıları, üniversiteler, resmi kurumlar, hastaneler, yurtlar ve askeri mutfaklar ile yemek fabrikaları ve yiyecek içecek profesyonellerinin yer alacağı fuara, İsrail, Kırgızistan, Yunanistan ve Ürdün'den de heyetler katılacak.
 

İlanı veren : Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş
İlan veriliş tarihi : 12 02 2007
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam