Fuar Sektöründen Haberler

Veri Tabanımızdaki Haber Sayısı: 3836 


200.000 m2 kapalı fuar alanı kapasiteli İSTANBUL TEMAPARK Projesi start alıyorMESA, bir yıl içerisinde; ikisi yurtdışı olmak üzere toplam 8 ayrı projeye start verecek. Toplam değerleri yaklaşık 6 milyar TL olacak yeni MESA projeleri içinde; 200.000 kapalı fuar alanı içeren Tema Park İstanbul öne çıkacak, Türkiye’nin sembol projesi olacak.

Türk inşaat sektörünün köklü kuruluşu MESA, yoğun hazırlık döneminin ardından bir yıl içinde birbiri ardına 8 ayrı projeyi hayata geçirecek. Konut, ticari ve karma kullanımlı yeni MESA projelerinin ikisi Polonya Varşova’da, altısı ise İstanbul’da gerçekleştirilecek. Toplam 6 milyar TL değerindeki projeleriyle MESA, 2012 yılına damgasını vuracak. MESA’nın Türkiye’de geliştireceği projelerinin tutarı yaklaşık 5.2 milyar TL olurken, bu rakamın ülke ekonomisinde yaratacağı hareketlilik ise (gayrimenkul sektöründen ekonomi geneline 2.54 çarpan etkisi ile) 13.3 milyar TL’nin üzerinde olacak. MESA yeni projeleriyle birlikte yaklaşık 5.000 yeni istihdam yaratacak.

Proje ve kampanyalar hakkında tüm detaylar için tıklayın!

MESA önümüzdeki bir ay içinde birbiri ardına İstanbul’un gözde iş bölgesi Kağıthane’deki ofis projesi Papirus Plaza lansmanını gerçekleştirecek, Anadolu Yakası’nın yeni merkez adayı Kartal E-5 karayolu kenarında Kartall MESA konut projesinin temelini atacak.

Yine bu yıl içerisinde yapımına başlanacak olan Tema Park İstanbul mega projesi ise uluslararası arenada Türkiye’ye değer katacak. MESA’nın öncülüğündeki MESA, KANTUR-AKDAŞ, ARTAŞ, ÖZTAŞ Ortak Girişim Grubu’nun Halkalı–Atakent’te 1.6 milyon m²’lik alanda gerçekleştireceği mega projede, 4 bin konut, 200 bin metrekare ile Türkiye’nin en büyük kapalı fuar alanı yer alacak. Yine 380 bin m² ile Türkiye’nin en büyük uluslararası temalı parkının da yer aldığı projede, AVM, oteller ve kongre merkezi ticari birimler ile rekreasyon alanları da yer alacak. Tema Park İstanbul, yıllık yaklaşık 28 milyon ziyaretçi ile bölgeye büyük bir değer katacak.

Bahçeşehir’de Nurol Grubu ile MESA ortaklığındaki 220.000 m²’lik arazide geliştirilen 3.000 konutluk dev projenin inşasına da 2013 yılında başlanması planlanıyor. Ayrıca Çamlıca’da 85 bin metrekarelik MESA arazisinde, tamamen villa olarak planlanan projenin satışlarına ise, Ekim 2012’de başlanması hedefleniyor.

Polonya’nın başkenti Varşova’da kent merkezindeki Ochota mahallesindeki konut projesi inşasına ise, önümüzdeki haftalarda başlanacak. Kartal Sahilyolu’nda gerçekleştirilecek konut projesi de MESA’nın yine 2012 yılı içerisinde başlayacağı projeler arasında yer alıyor. Yine Varşova’da Nadarzyn bölgesinde bulunan yaklaşık 3.000 konutluk dev projeye ise 2013 yılı ilk aylarında başlanması planlanıyor.

İş GYO’nun Tuzla’daki projesi Çınarlı Bahçe’nin yapımını da üstlenen MESA, yurtdışında Suudi Arabistan, Körfez Bölgesi, Cezayir, Irak, Libya, İran, Kazakistan pazarlarıyla da ilgisini sürdürüyor.

MESA, yeni başlayacağı projelerin yanı sıra tamamladığı ve yaşamların başladığı projelerinde de satışlar devam ediyor. MESA, ParkOran (Ankara), MESA Urla Evleri (İzmir), MESA Yalıkavak Evleri (Bodrum), Çengelköy’de MESA (İstanbul) ve MESA – Nurol Evleri 4. Etap (Bahçeşehir) projeleri ile de hemen teslim konut fırsatları sunuyor.

YENİ PROJELER:

Papirus Plaza: Çağdaş ve teknolojik ofis çözümleri

İstanbul’un gelişen gözde iş bölgesi Kağıthane’de, iki önemli markanın MESA ve FERKO imzasını taşıyan Papirus Plaza’nın ilk etabı (zemin +1’nci kat) 2011 sonunda tamamlanarak, Metro Grosmarket’e teslim edildi. Çağdaş ve teknolojik çözümler sunan, tek katta 159m²- 454 m² arası değişen büyüklüklerde birleştirilebilen toplam 158 ofisin yer aldığı Papirus Plaza’nın +12 katı yükseliyor. Lansmanı önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan toplam 138.000.000 dolar (248.400.000 TL) satış büyüklüğündeki Papirus Plaza’nın, 2012 yılı sonunda tamamlanması öngörülüyor.

Kartall MESA: Anadolu Yakası’nın yeni merkezinde modern hayatlar

Büyük kentsel dönüşüm hareketinin gerçekleştiği, Anadolu yakasının yeni merkezi adayı Kartal’da ulaşımın ana arteri E-5 kenarında yer alacak Kartall MESA projesinin yapımına Nisan ayında başlanacak. 31 katlı tek bloktan oluşan Kartall MESA’da, 1+1’den, 5+1’e – 61 m²’den, 346 m²’ye kadar değişen 10 farklı tipte toplam 286 adet konut yer alıyor. Kadıköy – Kartal Metro Hattı üzerinde yer alan proje, hava ve deniz ulaşımına da çok yakın mesafelerde bulunuyor. Kartall MESA, Adalar’dan Tuzla’ya kadar uzanan geniş bir bakış açısıyla deniz manzarasına da sahip. Açık yüzme havuzu, yürüyüş parkuru, tenis kortu, spor salonları, kafe, toplantı odası, çocuk kulübü, hobi odası bulunan Kartall MESA’da, teknolojik alt yapısının yanı sıra yangın ve güvenlik sistemleri de en üst seviyede planlandı. Nisan 2014’te bitirilmesi planlanan Kartall MESA’nın toplam satış değeri, 120.000.000 TL olarak gerçekleşecek.

Proje sayfalarımızı gördünüz mü?

Tema Park İstanbul: Türkiye’nin sembol – mega projesi

MESA, KANTUR-AKDAŞ, ARTAŞ, ÖZTAŞ Ortak Girişim Grubu’nun, TOKİ ihalesinden 1.885.000.000 TL toplam hasılat bedeli ile kazandığı bu mega proje, boyutları ve karma kullanımı ile sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin sembol projesi olacak, dünyanın nadir projeleri arasında yer alacak. Tema Park İstanbul’un hazırlıkları büyük bir titizlikle yürütüldü. Proje, dünyanın en önemli 10 mimarlık ofisinin davet edildiği bir yarışma ile belirlendi. Yine alanlarındaki en önemli isimlerden oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirmede, ABD’li Gensler Architects & Planners firmasının sunduğu proje birinci seçildi. Kadrosunda toplam 3.500 mimar yer alan Gensler Architects & Planners, uzun ve titiz bir süreç sonunda projeyi geliştirdi.

Halkalı – Atakent’te toplam 1.600.000 m²’lik bir alanı kapsayan projede; 4.000 adet konut, 198.600 m²’lik alışveriş merkezi, 200.000 m² kapalı ve 40.000 m² açık sergi alanından oluşan fuar kompleksi, toplam 1.050 odalı 3 farklı otel, 1200 kişi kapasiteli çok amaçlı konferans ve kongre binası, açık – kapalı kafe, restoran, çeşitli dükkan ve butik mağaza ile kiosklardan oluşan ticari birimler, rekreasyon alanları ve toplam 380.000 m²’lik bir alanda kurulacak uluslararası temalı eğlence parkı yer alacak.

Toplam yıllık 25 – 28 milyon ziyaretçi sayısı ile İstanbul ve Türkiye’nin en büyük cazibe merkezini oluşturacak bu mega proje, inşaat faaliyetlerine bu yıl içinde başlanarak, 2016 yılı sonuna kadar etaplar halinde tamamlanarak hayata geçirilecek.

Kartal Sahilyolu – konut projesi

Yapımına 2012 yılında başlanması planlanan Kartal Sahilyolu’ndaki projede, çeşitli tip ve büyüklükte toplam 150 + 200 konut yer alacak. İstanbul Anadolu Yakası’nın yeni cazibe merkezindeki deniz manzaralı projede, çağdaş yaşamın tüm olanakları alışılagelmiş MESA kalite ve güvencesiyle sunulacak. Kartal Sahilyolu’ndaki konut projesinin toplam satış değerinin yaklaşık 350.000.000 TL olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

Bahçeşehir – konut projesi

Halen yapımı sürmekte olan 200 konutluk MESA – Nurol Bahçeşehir 4. Etap projesinin yanı sıra, yine Nurol Grubu ile MESA ortaklığındaki 220.000 m²’lik arazide, mastır plan hazırlıkları bitmekte olan yeni konut projesine 2013 yılında başlanması planlanıyor. Toplam 3.000 konutluk bu dev projenin de toplam satış değerinin 1.100.000.000 TL olması öngörülüyor.

Çamlıca – villa / konut projesi

Çamlıca’da imar planı konut olarak kesinleşen 85 bin metrekarelik MESA arazisinde, proje çalışmaları hızla sürmektedir. Tamamen villa olarak planlanan bu projenin satışlarına ise, Ekim 2012’de başlanması hedeflenmektedir. Bu projenin de toplam satış değerinin 350.000.000 TL’ye ulaşması bekleniyor.

Polonya / Varşova / Ochota – konut projesi

Polonya’nın başkenti Varşova’da kent merkezindeki Ochota mahallesindeki proje inşasına, önümüzdeki haftalarda başlanacak. Toplam 3.200 m²’lik arazi üzerinde gerçekleştirilecek yaklaşık 200 konutluk projenin toplam satış değeri; yaklaşık 30 milyon Euro (70.000.000 TL) olacak

Polonya / Varşova / Nadarzyn – konut projesi

Yine Varşova’da Nadarzyn bölgesinde bulunan 300.000 m²’lik arsa üzerinde gerçekleştirilecek projede, yaklaşık 3.000 konut inşa edilecek. Başlangıç tarihi 2013 başı olarak hedeflenen projenin yaklaşık satış değerinin ise 300 milyon Euro (690.000.000 TL) olarak gerçekleşmesi beklenmektedir.

İlan veriliş tarihi : 10 04 2012

Son Haberler

Ulusal Haberler


Yurtiçinde fuar düzenleme yetki belgesine sahip organizatör sayısı 229 a çıktı.
Alman Fuar Alanlarının 3 Yıllık Modernizasyonu İçin 900 Milyon Avro Bütçe
19 Mayıs Atatürkü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun
Yurtiçi fuarlarda iki yıl sonrasının fuarları için de İzin alınabilecek
Dünya Fuar Yapım, Fuar Dizayn ve For Fuarcılık İTO İşletme Destek Hizmetleri Meslek Komitesinde
2018 Fuar Takvimi Nisan Revizyonu Yayımlandı. Revizyonda 11 Yeni Fuar Yer Alıyor
Zeybekçi: Desteklenen yurtiçi fuar sayısını iki katına çıkaracağız.
Almanya da 2017 de fuarlar stand alanı bazında % 2 büyürken ziyaretçi sayısında % 0,5 azalma görüldü
Eskişehir Fuar Merkezi Haziranda Açılıyor
Şanlı Urfa Fuar Merkezi İnşaatı Sürüyor
Kemalettin Solmaz önümüzdeki iki yıl da SSTD nin Yönetim Kurulu Başkanı
Informa UBM i 4 Milyar Sterline Satın Aldı
2017 Yılında Fuar Endüstrisi Medyada 509.285 Kez Yer Aldı
ITO Başkanı Öztürk: İstanbul Park 2023 ten Sonra Anadolu Yakasının Fuar Alanı Olabilir
TFYD Seçimli Genel Kurulunda Yeni Yönetim Organları Belirlendi
Fuar Desteklerine Yeni Düzenleme
2018 Yurtiçi Fuar Takvimi Çukurova Kitap Fuarı ile Başlıyor
.
2017 Yurtiçi Fuar Sezonu 475 Fuar ile Kapanıyor
SSTD 6ncı Olağan Genel Kurulu Tamamlandı
ITO nun Yeni Başkanı Öztürk Oran
SSTD 6 ncı Genel Kurulu 20 Aralıkta
Şanlı Urfa Fuar Merkezi Yapımı İlerliyor
Tüyap Grubundan 2018 de 10 şehirde 92 fuar
İTO Başkanı ve IDTM Başkan Vekili İbrahim Çağlar Vefat Etti

Dünya HaberleriUlusal HaberlerÜyelerimizden Haberlerİhracatçının Gündemi
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam