Fuar Sektöründen Haberler

Veri Tabanımızdaki Haber Sayısı: 3826 


ANFAŞ tan 4 Yeni Fuar ANTALYA Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş'nin (ANFAŞ) yeni yönetim kurulu üyeleri, Antalya'ya 4 yeni fuar kazandıracakları müjdesini verdi.

ANFAŞ'ın yeni yönetim kurulu üyeleri gazetecilerle bir araya geldi. İşadamı Ali Bıdı başkanlığındaki yönetim kurulu; Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Afşar ile Büyükşehir Belediyesi Danışmanı İbrahim Evrim, Antalya Uluslararası Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, işadamı Ali Kıvrak'tan oluştu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ali Bıdı, ANFAŞ'ı kuranlara teşekkür etti. Sosyal sorumluluk projesi adı altında sağlıklı yaşamı kendisinde denediğini dile getiren Bıdı, ANFAŞ aracılığıyla halkı davet edip sağlıklı yaşam konusunda toplantılar yapacaklarını söyledi. 30 yıldır fuarlara katıldığını anlatan Bıdı, "Frankfurt'ta fuar zamanı otellerin geceliği 500 euro ve oteller tamamen doluyor. Fuar bittiği gün otel fiyatı 100 euro'ya düşüyor. Bizim ANFAŞ olarak yapacağımız fuarlar Türkiye'nin olacak. ANFAŞ'ı kalkındırmak bizim görevimiz" dedi. ANFAŞ hisselerinin yüzde 35'inin kendisinin olduğunu belirten Bıdı, 70 şirketin ANFAŞ'ta hisse sahibi olduğunu söyledi.

 

HEDEF FUAR SAYISI 17

Yeni yönetim kurulu üyesi Davut Çetin de fuarların illere büyük katkı koyduğunu kaydetti. Antalya'da fuarların ivmesinin düştüğünü dile getiren Çetin, "Antalya fuar sayımız 7'ye düştü, aslında 32 fuar yapılabilirdi. ANFAŞ'ın ilk etapta hedef fuar sayısı 17. Ekonomide bir düşüş var. Bu sene de düşüş yaşanacak gibi. Gelecek yıl için önlemimizi almamız lazım. Bütün fuarları gelişmiş hale getirmeyi düşünüyoruz. Katkı koymak için yönetime girdik" diye konuştu.

 

4 YENİ FUAR

ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer ise yeni hedeflerini açıkladı. ANFAŞ'ın yıllardan beri düzenlediği Food Product ile Hotel Equipment fuarlarının ilk kez aynı anda 17-20 Ocak tarihinde birlikte düzenleneceğini belirten Özer, "Eskiden yerimiz 20 bin metrekareydi şimdi 60 bin metraekare oldu. 74 firma bu iki fuarımıza katılacak. Yeni yönetim kurulunun 4 yeni fuar projesi de var. Well Life sağlıklı yaşam fuarı, Jewelery ile altın, mücevher, gümüş, saat ve tekloloji fuarı, Auto Show ile otomobil, ticari araçlar, motosiklet fuarı, Home ve Wedding ile ev ve evlilik fuarı düzenleyecek" diye konuştu.

İlan veriliş tarihi : 22 04 2017
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam