Fuar Sektöründen Haberler

Veri Tabanımızdaki Haber Sayısı: 3826 


Ankara Fuar Alanının Yeni Yeri için Üç AlternatifAkyurt’a yapılmasından vazgeçilen fuar alanı ile ilgili yer arayışı sürüyor. AKM, Şeker Fabrikası ve Kara Havacılık arazileri fuar alanı için ön plana çıkıyor. 25 Aralık’taki ihale ise iptal edilebilir

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapımı yılan hikâyesine dönen başkentin fuar alanı ile ilgili ortaklara 1 yıl süre verirken projenin Akyurt'a yapılmayacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından proje ortakları Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek ve AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı'nın da katıldığı yemekli toplantıda fuar alanı üzerine görüşmeler yaptı. Ankara Valisi Ankara Valisi Ercan Topaca toplantının fotoğrafını, "Ankara'nın sorunlarını görüştük" mesajıyla sosyal medya hesabından paylaştı.

 

İHALE İPTAL EDİLEBİLİR

 

2015'te Akyurt'ta temeli atılan ancak bir türlü yol alınamayan fuar alanı arazisinin 10 gün içerisinde belirlenmesi bekleniyor. Ayrıca daha önce 25 Aralık olarak açıklanan proje ihalesinin iptal edilebileceği öğrenildi. Hem metroya hem de kent merkezine yakın olması istenilen fuar alanı ile ilgili son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vermesi bekleniyor.

 

Kaynak: sabah.com.tr

İlan veriliş tarihi : 24 11 2017
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam