Fuar Sektöründen Haberler

Veri Tabanımızdaki Haber Sayısı: 3826 


Belgeli fuar organizatörü sayısı 215 e ulaştıYurtiçinde fuar düzenleme belgesine sahip organizatör sayısı 215 e ulaştı. 2017 fuar takviminde fuarları yer alan organizatör sayısı ise mayıs ayı güncellemesi ile 152 ye ulaştı. Bilindiği gibi yurtiçinde fuar düzenlemek için “Yurtiçinde Fuar Düzenlenlenmesine Dair Usül ve Esaslar” yönetmeliği fuar organizasyonu düzenlemek için gerekli koşul ve şarları içeriyor.

İlgili yönetmeliğin 8 inci maddesine göre

>Anonim veya limited şirket şeklinde kurulmuş olan,

>Ana sözleşmelerinde münhasıran fuarcılık faaliyetinin ve bu faaliyetin tanıtımı amacıyla her türlü yayıncılık, reklamcılık ve organizasyon işleriyle, fuar konusuyla ilgili olması kaydıyla kongre, seminer, sempozyum ve benzeri faaliyetlerde bulunacaklarının belirtildiği, bu faaliyetler dışında kalan iş konuları ana sözleşmelerinde yer almayan,

>En az iki yüz elli bin Türk Lirası ödenmiş sermayeye sahip bulunan ve bu sermayeyi özvarlığı içinde koruyan

şirketler, yetki belgesi için baağlı bulundukları ildeki Oda veya Borsa’ya başvuruda bulunabiliyorlar. İlgili başvuruların nihai değerlendirmesi ise TOBB Fuarlar Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor. İlgili yetki belgesine sahip olmayan kuruluşlar ise ülkemizde fuar organizasyonu gerçekleştiremiyorlar. 

 

İlan veriliş tarihi : 30 05 2017
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam