Fuar Sektöründen Haberler

Veri Tabanımızdaki Haber Sayısı: 3826 


Expo 2016 Alanı Otel ve AVM Olarak Değerlendirilecek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın "EXPO'yu otel yapacağız" dediğini, kendisinin de sadece otel yapılmaması, botanik bahçe kimliğinin de korunması gerektiğini söylediğini bildirdi.

 

Türel, EXPO konusunda "En son hafta sonu Sayın Cumhurbaşkanımız Antalya'daydı. O da bu konuyla ilgili özel bir toplantı yapacak. Özelleştirme marifetiyle orayı turizm sektörüne sunmak istiyoruz" diye konuştu.

 

Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB)’un Rixos Downtown Hotel'deki öğle yemeğine katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,1 milyar 720 milyon lira bütçeyle Antalya'nın Aksu İlçesi'ndeki 1121 dönüm alan üzerine kurulan ve 6 ay açık kalan EXPO 2016 sergi alanının otel olarak değerlendirileceğini söyledi.

 

1.7 milyarlık bir yatırım

Otel projesini Maliye Bakanı Naci Ağbal ile görüştüğünü anlatan Türel, "Bakanımız 'EXPO'yu otel yapacağız' dedi. Ben de bu alann sadece otel yapılmaması, botanik bahçe kimliğinin mutlaka korunması gerektjğni söyledim. Çünkü o alanın içinde 1.7 milyar liralık bir yatırım var. Konaklama tesisi olmalı ama tek başına değil. Belki yanına Antalya'da olmayan tarzda bir eğlence merkezi, temalı park ve tek katlı 'outlet street' gibi bir şey olabilr. Bu sayede yatıran cazibesini artırabiliriz" dedi.

 

Maliye Bakanı : Özelleştirilecek

Bu fikirlerini Maliye Bakanı ile paylaştığın anlatan Türel, şöyle devam etti: "Bakanınız 'O zaman Özelleştrme İdaresi Başkanını Antalya'ya gönderiyorum' dedi. Başkanımız ekibiyle geldi Ben de Sayın Valimizden rica ettim, turizm sektörü temsilcilerinizle br toplantı yaptı.

 

EXPO Erdoğan’ın gündeminde

Hafta sonu Sayın Cumhurbaşkanımız da Antalya'daydı, bu konuyla ilgili özel bir toplantı yapacak Özeleştirme marifetiyle orayı turizm sektörüne sunmak istiyoruz.  Alanın turizm cazibesini artracak, turistin oraya gidip ziyaret etmekten imtina etmeyeceği bazı fonksiyonlar eklenerek satılması hususunu arz ettik. 

İlan veriliş tarihi : 20 08 2017
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam