Fuar Sektöründen Haberler

Veri Tabanımızdaki Haber Sayısı: 3894 


ISAF Fuarı %30 Büyüme GösterdiDünya genelinde sektörün çok iyi bildiği ve yakından takip ettiği  önemli fuarlar arasında yer alan ISAF Fuarı bu yıl 17. Kez düzenlendi. 19-22 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen ISAF  Fuarı 9-10-11.hollerde toplam 17.150 m2’lik alanda hizmet verdi.

56 ülkeden toplam 20.268 profesyonelin ziyaret ettiği,güvenlik, yangın, iş sağlığı ve güvenliği, bilgi data ve network güvenliği, akıllı binalar ve bilgi otomasyonu konularını kapsayan ISAF FuarıISAF FIRE FUARI, ISAF SAFETY &HEALTH FUARI, ISAF IT SECURITY FUARI, ISAF SMART HOUSES FUARI adı altında 5 fuardan oluşmaktadır.

ULUSLARARASI ISAF SECURITY FUARI

En son trendlerin takip edildiği, her yıl gelişerek büyüyen ISAF Security Fuarı bu yıl 17. Kez düzenlendi. Kapılar, çitler, bariyerler, kasalar, kilitler, güvenlik camları, demir parmaklıklar, güvenlik araçları gibi ürün gruplarını kapsayan ISAF Security Fuarı’nda, 448 firmanın ürünleri 10.500 m2 brüt, 6144 m2 netalanda sergilendi. 20 ülkeden 59 uluslararası ve 138 yerli firmanınyer aldığı aldığı ISAF Security Fuarı, tüm katılımcıların rakiplerinden bir adım öne geçmek için hazırlandığı önemli bir arena oldu.

ULUSLARARASI ISAF FIRE FUARI

17. kez düzenlenen Türkiye’de yangın sektörüne ait tek fuarı olan ISAF Fire Fuarı, katılımcıların yoğun ilgisi sonucu bir önceki yıla oranla %15 civarında büyüme gösterdi. ISAF Fire Fuarı’na bu yıl sektörün gösterdiği ilgi, fuarın her yıl daha da büyüyüp, gelişeceğini gösterdi. Yangın, Acil Durum ve Arama-Kurtarma,konularını kapsayan fuarda, 97 firmanın ürünleri 2.200 m2 brüt, 1.319 m2 net alanda alanda sergilendi.12 ülkeden 26 yabancı ve 50 yerli firmanın katıldığı ISAF FIRE Fuarı, sektörün sorunlarının konuşulduğu, fikir ve önerilerin tartışıldığı, eğitimlerin verildiği etkinliklerin yer aldığı, heyecan verici bir fuar oldu.

ISAF SAFETY &HEALTH FUARI

İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki yeni yasanınsektörü hareketlendirmesiyle önemli bir ivme kazanan ISAF Safety&Health Fuarı, ikinci yılında bir önceki yılına oranla %110’luk bir büyüme göstererek büyük bir başarı yakaladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı Genel Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşları tarafından desteklenen ISAF Safety&Health Fuarı, Türkiye’nin her bölgesinden İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki uzmanlar tarafından takip edildi. Türkiye dahil9 ülkenden 90 firmanın katılımıyla gerçekleşen fuarda, 32 uluslararası ve 58 yerli firmanın ürünleri 2.500 m2 brüt alanda ve 1.487 m2 net alanda gerçekleşti.

ISAF IT SECURITY FUARI

Dünya var olduğundan beri farklı alanlarda ihtiyaç duyulan güvenliğe, bugün en çok bilgi alanında ihtiyaç duyulmaktadır. Neredeyse tüm bilgi ve verilerin elektronik ortamda muhafaza edildiği günümüzde, hemen hemen tüm kesimler somut mal ve malzemeden çok, bilgi ve verilerini güvenlik altına alma ihtiyacı hissetmektedir. Bu ihtiyaçların giderilmesinden yola çıkan, ISAF IT Security Fuarı, ikinci yılında 750 m2 brüt ve 426 m2 net alanda ve 50 katılımcıya ev sahipliği yaptı. Türkiye başta olmak üzere 11 ülkeden 26 katılımı ile gerçekleşen fuarda, 23 ülkeden 73 firmanın ürünleri sergilendi. Bilgi, Data ve Network GüvenliğiFuarı ile eşzamanlı olarak bu yıl da 20-21 Eylül tarihlerinde düzenlenenIT Security Konferansı bu konuda Türkiye’de düzenlenen en kapsamlı etkinlik oldu.

ISAF SMART HOUSES FUARI

Günümüzdegelişen teknolojiler ile beraber hayatımızın tamamına yakın bir kesiminde akıllı sistemlerin yer almasıyla,akıllı bina çözümleri bir lüks değil, bir ihtiyaç olarak görülmeye başlandı.Akıllı Bina ve Bina Otomasyon Teknolojileri, Sistemleri ve Malzemeleri konularını kapsayan ISAF Smart HousesFuarı’nın ikinci yılında 10 ülkeden 77 firma stand açtı. 1.200 m2 brüt 704 m2 net alanda 26 ülkeden 95 firmanın ürünleri sergilendi.

SECURITY & SAFETY ÇALIŞTAYI

Bu yıl ikincisi düzenlenen Security&SafetyÇalıştayı, Polis Akademisi, Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Marmara Fuarcılık ve çeşitli sitil toplum kuruluşlarının desteğiyle, 19-21 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti.

Alanında uzman konuşmacılar ile gerçekleşen etkinlikte öne çıkan oturum başlıkları aşağıdaki şekilde oldu.

-       Özel Güvenlik ve Savunma Personeli Oturumu ve Paneli

-       Güvenlik Hizmetleri Oturumu ve Paneli

-       Şehir ve Şehir içi Ulaşım Güvenliği, Toplu Alanlar ve Okul Güvenliği Oturumları ve Paneli

-       Tümged Oturumu

-       Uluslararası Özel Dedektiflik Panel ve Oturumu

-       İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği (İSGDER) Oturumu

-       Yeni 6331 İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve Getirdikleri

-       Kişisel Koruyucu Donanımlar

-       İSG Katip Sunumu

-       İtfaiye Vakfı (İVAK) Oturumu

-       Yıldırımdan Korunma ve Topraklama Derneği (YILKODER) Oturumu

-       İstanbul İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği Oturumu

IT SECURITY KONFERANSI

Günümüzün en önemli sorunlarından biri haline gelen BT (Bilgi Teknolojileri) güvenliği konularını içeren IT Security Konferansı, 19-20 Eylül 2013 tarihleri arasında Türkiye’de güvenlik sektörünün tek fuarı olan ISAF kapsamında düzenlendi. IT Security Konferansına sektöründe öncü kurum ve kuruluşlar konuşmacı olarak yer aldı. Öne çıkan oturum başlıkları şöyle oldu:

-       Siber Olaylara Müdahale Nasıl Yapılır?

-       Siber Güvenlik İnsiyatifi

-       Dünya’da ve Türkiye’de BT Güvenliği Nereye Gidiyor?

-       Gelişime Giden Yol: Marka ve Patent

-       Güvenlikte Standartlar ve Düzenlemeler: Fırsat mı Zorluk mu?

-       Yeni Teknolojiler ve Güvenlik

-       Türk Standartları Enstitüsü Bilgi Teknolojileri Güvenlik Teknikleri

-       2. Ayna Komitesi Toplantısı

Marmara Fuarcılık Hakkında

1999 yılında kurulmuş olan Marmara Tanıtım Fuarcılık,düzenlediği fuarların tamamını yurtiçinde uluslararası sektörel fuar kapsamında düzenlemektedir. Bu bağlamda yapmış olduğu tüm çalışmalar dünya genelinde etkiye sahiptir.

Marmara Fuarcılık, fuarını düzenlediği sektörlerle ilgili uluslararası özellikte yayınlar da hazırlamaktadır. Sektörle ilgili yayınlar, sektörü bilgilendirici, sektördeki ürünlerle ilgili dünyadaki yeni teknolojilerin anlatıldığı, farklı uygulamaların paylaşıldığı, sektörün her kesimine eşit mesafede duran özellikte hazırlanmaktadır.


İlanı veren : Marmara Tanıtım Fuarcılık Organizasyon Reklam ve Ticaret Ltd.Şti.
İlan veriliş tarihi : 22 11 2013

Son Haberler

Üyelerimizden Haberler


Hong Kong ve Çin’in lüks tüketim ürünleri LIFESTYLE EXPO IN İSTANBUL’da
Suya Özel Çözümler Istanbul Water Expoda
KATAR DOHA IQ EXHIBITION, ULUSLARARASI DİZAYN FUARI 2-4 ŞUBAT 2015
Milli Katılım SIMA 2015: TARIM VE HAYVANCILIK FUARI
10. ERBİL GENEL TİCARET FUARI
WAKENI WILL HELD A PARALEL TRADE SHOW EXHIBITIONS IN 2014
Uluslararası Led&LedLighting Fuarı %54 Büyüme Gösterdi
Sektörün Önemli Oyuncuları ELEX Fuarı’nda Bir araya Geldi
Electronist Fuarı %81 Büyüme Gösterdi
ANIMALIA İSTANBUL, ŞUBAT 2014’TE HAYVANCILIK SEKTÖRÜNÜ İSTANBUL’DA BULUŞTURUYOR
The 12th Wenzhou International Optics Fair, China
Motosiklet ve Bisiklet Meraklıları İzmir Fuarı'nda Buluşacak
Beauty Eurasia 2013 yüzde on beş Büyüme ile Yine Büyüledi
Ayakkabı Sektörü Fuarına Sahip Çıkmalı
İnsan kaynakları yönetimi fuarında odak noktası Türkiye
FAKT Exhibition'tan yeni güvenlik ve acil kurtarma fuarı
FUAR VE FESTİVAL DOLU DOLU GEÇTİ
FOTEG İSTANBUL 2013 GIDA İŞLEME SEKTÖRÜNÜN PROFESYONEL İSİMLERİNİ AĞIRLADI
ANIMALIA İSTANBUL 2013 FUARINDA YABANCI ALIM HEYETLERİ
Plastik Endüstrisi Plastechte buluştu
WIN Fuarları 20 nc kez kapılarını açtı
Dünya Boru Endüstrisi, İstanbul Fuar Merkezinde Boru Fuarında buluştu
Dünyanın üçüncü demiryoul fuarı: EURASIA RAIL
EMİTTte Konuk ülke Arjantin
ADDİS AUTO ULUSLARARASI OTOMOTİV VE YEDEK PARÇA, TİCARİ ARAÇLAR FUARI ERKEN KATILIM İNDİRİMİ

Dünya HaberleriUlusal HaberlerÜyelerimizden Haberlerİhracatçının Gündemi
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam