News From Trade Fair Industry

Total Number of News in our Database: 3853 


ICC Chairman Ozturk: Istanbul Park May Converted to Exhibition Ground after 2023 tanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Öztürk Oran, geçen yıl 11 Aralık'ta vefat eden önceki Başkanı İbrahim Çağlar döneminde gündeme gelen fuar projelerini sürdürme kararında. En önemli gündemi de Dünya Ticaret Merkezi'nin fuar alanı olarak yenilemesi, büyütülmesi… Bu projeye 1.5- 2 milyar liralık yatırım öngörülüyor. 3. Havalimanı civarında yeni bir fuar merkezine de ihtiyaç olduğunu belirten Oran, "İstanbul Park alanını kiraya verdik. Anadolu Yakası'nda da fuar alanı yok. Genişletilebilirse, orada da bir fuar düşünülebilir" dedi.

 

İTO Başkanı Öztürk Oran, başkanlık koltuğuna yeni oturdu. Gündem ve öncelikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Göreve geldiklerinde mevcut projeleri sürdürme kararı aldıklarını ifade eden Oran, bunların yanında yeni neler yapabileceklerine de çalıştıklarını belirtti.

 

"ANADOLU YAKASI'NDA İYİ BİR FUAR ALANI YOK"

 

Dünya gazetesine göre Formula 1 yarışlarının İstanbul'da da düzenlenmesi için 300 milyon liralık yatırımla yapılan ve sonradan İTO'nun 2013 yılında kiraya verdiği Kurtköy'deki İstanbul Park'ta kira süresinin 2023 yılında sona ereceğini ifade eden İTO Başkanı Oran, "Ondan sonra değerlendirmelerimizi yaparız. Bir fuar alanı da orada olabilir. Yer fuar alanı için yeterli mi bilmiyorum. Yeterli değilse büyütmek gerek. Bir fuar alanı yapılınca 12- 13 yılda kendini amorti ediyor. Anadolu yakasında bir fuar alanı yok. Kira süresi bitmeden ne desek boş. Alan küçük gelirse tekrar kiralanabilir ya da yanındaki arazilerle birleştirilebilir. Anadolu yakasında bir fuar alanı ihtiyacı var" dedi.

 

Kaynak: sabah.com.tr

Publishing date : 02 02 2018
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam