Fuar Sektöründen Haberler

Veri Tabanımızdaki Haber Sayısı: 3822 


ITO nun Yeni Başkanı Öztürk Oran Bünyesinde bulunan 400 bin üye şirket ile dünyanın en büyük 5 ticaret odasından biri konumunda olan İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) yeni başkanı belli oldu. Öğleden sonra başlayan yönetim kurulu toplantısında yapılan oylamada Öztürk Oran'ın yeni başkan olması kararlaştırıldı. 18 yaşındayken Vakıf Bank'ta memur olarak çalışmaya başlayan oran, 2015 yılından bu yana Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

 

57 yaşındaki İbrahim Çağlar, geçen hafta geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi. Çağlar’ın vefatı sonrası, en yaşlı başkan yardımcısı olarak Dursun Topçu vekaleten başkanlık görevini devraldı. Yeni başkanın belirlenmesi için de, İTO Yönetim Kurulu bugün saat 14:00'te, haftalık olağan toplantı için bir araya geldi. Kurul, öncelikle, Çağlar'dan boşalan koltuğa, yedek üyelerden birinin seçimini yaptı. Daha sonra, sıra, yeni başkanın belirlenmesine geldi. 11 kişilik yönetim kurulu arasında yapılan oylamada, en yüksek oyu alan Öztürk Oran yeni İTO Başkanı olarak belirlendi. Başkanlık yarışında, Oran'ın dışında öne çıkan diğer iki isim ise Gökhan Murat Kalsın ve Dursun Topçu'ydu. Her iki isim de, İbrahim Çağlar'ın başkan yardımcıları olarak görev yapıyordu.

 

ORAN: PROJELERİ TAMAMLAYACAĞIZ

Oran, yaptığı açıklamada yönetimin devam eden projelerini tamamlayacaklarını ve merhum Başkan İbrahim Çağlar’dan aldıkları bayrağı daha ileri taşıyacaklarını söyledi. 400 bin üyeli İTOnun yeni başkanı Öztürk Oran oldu. Oran, İstanbul Ticaret Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürüyordu. Oran,  2015 yılı Haziran ayı itibariyle Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

İlan veriliş tarihi : 20 12 2017
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam