News From Trade Fair Industry

Total Number of News in our Database: 3894 


First Show Under Pandemy Conditions Launched at CNR Expo Korona virüs pandemisi nedeniyle en fazla zarar gören sektörlerden biri de fuarcılık sektörü oldu. CNR Beauty&Wellness Show ismiyle kapılarını açan fuarda bakım, güzellik, kozmetik, medikal cihaz ve ekipmanlarına ilişkin ürün ve hizmetler sergileniyor.

 

Korona virüs pandemisi nedeniyle en fazla zarar gören sektörlerden biri de fuarcılık sektörü oldu. Mart ayından itibaren Türkiye'de de görülen pandemi sonrası ilk fuar ise CNR Expo'da açıldı. CNR Beauty&Wellness Show ismiyle kapılarını açan fuarda bakım, güzellik, kozmetik, medikal cihaz ve ekipmanlarına ilişkin ürün ve hizmetler sergileniyor.

 

Birçok önlem ile açılan fuar KOSGEB desteği ile organize edilirken, içeriye sınırlı sayıda ziyaretçi alınıyor. Girişlere konulan numaratikler ile fuar alanında kaç kişinin bulunduğu tespit edilirken, 10 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde organize edildi. Maske zorunluluğu her yerde olduğu gibi fuar alanında da bulunurken hemen her köşede dezenfektanlara ulaşılıyor.

 

HES KODU İLE GİRİŞ YAPILIYOR

CNR Holding Pazarlama ve İletişim Direktörü Yıldırım Ünverdi, 500'ün üzerindeki firma ile açılan fuara binlerce kişinin katılımını beklediklerini belirterek şunları söyledi: "Bakanlığımızın ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin belirtmiş olduğu pandemi kuralları çerçevesinde bütün önlemlerimizi almış bulunmaktayız. Girişten itibaren HES kodu sorgulama, ateş ölçme, maske zorunluluğu ve sosyal mesafe kuralları olmak üzere sıkı tedbirler ile uygulamaktayız. Beklemediğimiz bir şekilde ziyaretçi yoğunluğu ile karşılaştık. Bunları binler ile ifade edebilirim."

 

Pazar büyüklüğünün yaklaşık 10 milyar doları bulduğunu ifade eden Ünverdi, "Bu fuarın kozmetik sektörü için can suyu olduğuna inanıyorum. Her sektör gibi fuarcılık sektörü de etkilenmiş bulunmakta ama bugün de gördüğünüz üzere ziyaretçi yoğunluğundan böyle bir ihtiyacın ve fuarların açılması gerektiğinin farkındaydık. Bu da gerçekleşti. Bütün önlemleri alarak yeni normalde fuarcılığın daha da ileri taşınacağını dünüyorum" dedi.

Publishing date : 13 09 2020
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam