News From Trade Fair Industry

Total Number of News in our Database: 3883 


ELEX Fair 2013 Post Report T.C. Enerji Bakanlığı tarafından desteklenen Türkiye’nin elektrik çevrimi, iletimi ve dağıtımı kapsamında tek fuarı olan ELEX Fuarı, bu yıl 2. kez düzenlendi.26-29 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen ELEX Fuarı 17.976 kişinin ziyaret etmesiyle sonuçlandı.

Elektrik çevrimi, elektrik iletimi ve elektrik dağıtımı gibi konuları içerenELEX Fuarı’nda, kamu kurumlarından enerji firmalarına, elektrik dağıtım firmalarından mühendislik odalarına kadar sektör ile ilgili her kesimden katılımcı vardı.

Sektörün Önde Gelenleri  ELEX’te Buluştu

Katılımcısı ve ziyaretçisi ile uluslararası bir fuar niteliğinde gerçekleşen fuar, sektörün benimsediği bir

fuar haline geldiğini bu yılki başarısı ile kanıtladı. Elektrik Çevrimi, İletimi ve Dağıtımı Fuarı’nın ikinci yılında 81 firma,3.100 m2brüt, 1.814m2 net alanda fuarda yer aldı. Fuarda firmaların standlarında18 ülkeden112 firmanın Elektrik Çevrimi,  Elektrik İletimi,Elektrik Dağıtım, Kumanda ve Koruma,Elektrik Sayaçları, Akıllı Şebekeler, Test/Ölçü ve Bakım,Enerji Özel Bölümü hakkındaki ürünleri sergilendi.

ELEX’e Büyük Destek

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere, TEİAŞ, TEDAŞ, EÜAŞ, TETAŞ, Eltem-Tek, İlbank, Kalkınma Bankası gibi kamu kurumları tarafından destek gören ELEX Fuarı, ayrıca çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları ve sektörel yayınlar tarafından da desteklendi. Elektrik Mühendisleri Odası, Enerji Ticareti Derneği (ETD), Lisanssız Elektrik Üretim Derneği (Lİ-DER), Ölçüm Sanayicileri ve İşadamları Birliği Derneği (ÖLÇÜBİR), Teknikerler Birliği Genel Merkezi, Yıldırımdan Korunma ve Topraklama Derneği (YILKODER) ve Iran ElectricalIndustrySyndicate destekleyen kuruluşlar arasındadır.

ELEX büyümeye devam ediyor

Henüz ikincisi düzenlenmiş olmasına rağmen sektör tarafından yoğun ilgi gören ELEX Fuarı 2014 yılında kapsamını genişleterek büyümeye devam ediyor. ELEX Fuarı, 2014 yılından itibaren açılımını “Elektrik Malzemeleri ve Ekipmanları, Elektrik İletimi ve Dağıtımı” olarak değiştirdi. Daha geniş kitlelere hitap edecek olan fuar, 25-29 Eylül 2014 tarihleri arasında ziyaretçileri ile buluşmayı hedefliyor.

Marmara Fuarcılık Hakkında

1999 yılında kurulmuş olan Marmara Tanıtım Fuarcılık,düzenlediği fuarların tamamını yurtiçinde uluslararası sektörel fuar kapsamında düzenlemektedir. Bu bağlamda yapmış olduğu tüm çalışmalar dünya genelinde etkiye sahiptir.

Marmara Fuarcılık, fuarını düzenlediği sektörlerle ilgili uluslararası özellikte yayınlar da hazırlamaktadır. Sektörle ilgili yayınlar, sektörü bilgilendirici, sektördeki ürünlerle ilgili dünyadaki yeni teknolojilerin anlatıldığı, farklı uygulamaların paylaşıldığı, sektörün her kesimine eşit mesafede duran özellikte hazırlanmaktadır.


Publisher : Marmara Tanıtım Fuarcılık Organizasyon Reklam ve Ticaret Ltd.Şti.
Publishing date : 22 11 2013
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam