Fuar Sektöründen Haberler

Veri Tabanımızdaki Haber Sayısı: 3867 


TÜYAP'tan 40 milyon dolar ciro hedefi1995 yılından bugüne kadar 48 milyon dolar yatırım yaparak İstanbul'da 60 bun metrekare Fuar ve Kongre Merkezi inşa eden, Bursa ve Konya Fuar Merkezleri ile 100 bin metrekarelik fuar alanı işleten TÜYAP, bu yıl İstanbul'da 20 bin metrekare ilave fuar salonu ile Bursa'da 15 bin metrekare yeni fuar salonları inşaatına başlayacak. TÜYAP'ın 2005 yılı ciro hedefi ise 40 milyon dolar olarak açıklandı.

TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, 2005 yılı ikinci yarısında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, St. Petersburg (Rusya) ve Tiflis'te (Gürcistan) hazırlanacak 24 fuar olduğunu bildirdi. iş ortakları ile birlikte hazırlayacakları 6 fuarın daha olduğunu dile getiren Ünal, "Ağustos- Aralık 2005 döneminde 30 fuar hazırlayacağız" diye konuştu.

Ünal, tekstil, konfeksiyon, seramik, ahşap, plastik, ambalaj, otomotiv, üretim makineleri, ofis ve ev mobilyaları, tıp, matbaa, tarım, kitap, sanat, turizm, maden gibi sektörlerin hedef sektörleri arasında olduğunu bildirdi. TÜYAP olarak her yıl 60'ı aşkın fuar düzenlediklerini söyleyen Ünal, fuarcılık mesleği doğru ilişkiler ile hızla büyüdüğünü ve geliştiğini belirtti. Ünal, fuarların tüm endüstrinin önünü açan, hazırlandığı şehri, ülkeyi zenginleştiren faaliyetler olduğunu vurguladı. Bülent Ünal, Rusya (Moskova), Bulgaristan (Sofya), Tiflis (Gürcistan), Halep (Suriye) ofisleri yanı sıra Tayvan, İtalya, Almanya, Avusturya, İsviçre, İsrail, Polonya, Kore, Hollanda, Belçika, Lüksemburg, Hindistan, Almanya, Çin, Macaristan da temsilciliklerinin bulunduğunu ifade etti. 


İlanı veren : Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.
İlan veriliş tarihi : 02 02 2011
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam