Fuar Sektöründen Haberler

Veri Tabanımızdaki Haber Sayısı: 3894 


Tüyap Alanları TSE COVİD 19 Hizmet Belgesi ile Pandemiye Karşı Güvenli Dünyayı etkisi altına alan ve uluslararası ticareti neredeyse durma noktasına getiren COVID-19 pandemisi başlangıç sürecinde ara verilen, ticaretin vazgeçilmez mecralarından biri olan fiziki fuarlar eylül ayından itibaren yeniden kapılarını açmaya başladı.

 

Fuarlar her zamanki gibi ekonominin merkezi olmaya hazırlanırken, her yıl 80'in üzerinde fuar organize eden Tüyap Fuarcılık Grubu, ticaretin ve işlerin sağlıklı bir ortamda yapılması için tüm önlemlerle yeni döneme hazırlandı! Fuarların düzenlemediği süreçte yeni normalin tüm gereksinimlerine göre planlar yapan ve hibrit modele yıllardır hazır olan Tüyap Fuarcılık Grubu "Ticaret İçin Önce Sağlık" mottosuyla bir dizi düzenleme ve önlemle fuarların yeni dönemde nasıl olacağını tüm paydaşlarına duyurdu. Önce sağlık için fuar içerisindeki bir çok işlemi dijitalleştiren Tüyap, temassız fuarcılıkla katılımcı ve ziyaretçisine güvenle iş yapmaları için dijital alt yapısının tüm imkanlarını sunacak. Ayrıca fuar alanına fiziki olarak gelen herkesin gönül rahatlığıyla iş yapması için de yapılan düzenlemeler karşılığını buldu. Tüyap, TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi alan ilk ve tek fuar şirketi oldu.

TEMASSIZ YOL TÜYAP'TAN GEÇİYOR

 

Temassız fuarcılık deneyimi tüm Tüyap Fuarcılık Grubu katılımcı ve ziyaretçilerine ücretsiz şekilde sunuluyor. Fuarı ziyaret etmeyi planlayan ziyaretçiler MyTüyap mobil uygulaması üzerinden fuar davetiyesini alabilir, fuar yaka kartını oluşturabilir, fuar alanına hiçbir ekstra baskılı karta ihtiyaç duymadan mobil uygulamadaki QR kodu okutarak giriş yapabilir, sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlenmiş alanlarda veya QR kodlu online görüşme alanlarında bire bir iş toplantıları yapabilir ve kartvizit yerine görüştüğü katılımcıya bilgilerini QR kodunu okutarak paylaşabilir. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tüyap Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop, "Ticari hayatı felç eden pandemi sürecinin olumsuz etkilerini maalesef hep beraber yaşıyoruz ancak uzun yıllardır dijitale yaptığımız yatırımlarla birlikte böylesi zor bir süreçte tüm paydaşlarımız için 'Ticaret İçin Önce Sağlık' düşüncesinden yola çıkarak temassız fuar deneyimini hayata geçiriyor, fuar alanlarımızda tüm önlemleri alıyoruz" dedi.

 

Temassız fuar deneyimiyle beraber aynı zamanda fuar alanlarında alınan önlemlerle TSE'nin "Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi"ni alarak, aylardır sezona güçlü bir şekilde hazırlandıklarını da ifade eden Öztop fiziki olarak aldıkları önlemleri de şu şekilde anlattı,

 

"Tüyap Fuarcılık Grubu olarak paydaşlarımızın sağlığını önemsiyor ve buna yönelik bir dizi önlemler alıyoruz. Sağlık Bakanlığının yönergelerine uygun bir şekilde arttırılmış hijyen uygulamaları, ortak alanların sosyal mesafeye uygun olarak revize edilmesi, fuar alanlarımızda yoğunluk kontrolü ile kalabalık yönetiminin sağlanması, havalandırma sistemlerinin iyileştirilmesi, gıda hizmetlerinin hijyen kurallarına uygunluğu ve fuara HES koduyla ziyaretçi kabulü gibi ek önlemlerle Mart ayından bu yana yeni sezona büyük bir özenle hazırlandığımızı söylemek mümkün. Ayrıca Türk Standartları Enstitüsü'nün Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk ve tek fuarcılık şirketi olduğumuzun müjdesini vermek isterim."

 

Yılın son çeyreğinde yaklaşık 20 fuar düzenleyecek olan Tüyap'ın COVID-19 önlemlerine ilişkin hazırladığı bilgilendirme kılavuzuna www.tuyap.com.tr üzerinden erişilebiliyor.

İlan veriliş tarihi : 26 09 2020

Son Haberler

Ulusal Haberler


Izmir 2022 de 31 fuara ev sahipligi yapacak
Fuar ve Is Etkinlikleri Endustrisi'nden Coronaya Karsi Kapsamli Destek Talebi
İstanbul Turizm Platformu Fuarcılık Komisyonu Çalışmalarını Sürdürüyor
UFYD 2 Haziran Fuarcılık Gününde Fuarcılık Zirvesi Düzenliyor
Tüyap Pandemi Sonrası ilk Yüzyüze Fuarını Önce Sağlık Mottosuyla Gerçekleştirdi
IEF Pandemiye Rağmen 89 uncu kez Kapılarını Açtı
Pandemi sonrası İstanbulda lk fuar CNR Expo'da açıldı
MICE Endüstrisi Platformu Koşmak İçin Start İşareti Bekliyor
İstanbul Turizm Platformu Çalışmalarını Sürdürüyor. Fuar Turizmi Komitesi Bu Gün Bir Araya Geliyor
UFYD, SSTD ve AFYD den Ortak Platform
Covid 19 Nedeni ile Yurtiçinde Fuar Düzenlenmesine Dair Usul ve Esaslarda Bazı Değişiklikler Yapıldı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100 üncü yılı Kutlu Osun
STK lar COVIT-19 un İş Etkinlikleri Endüstrisine Yönelik Yıkıcı Etkilerini Engellemek Adına Bildiri Yayımladı
Açık Alanda Düzenlenen Fuarlara İzin. Kapalı Alan Fuarları İse Eylüle Ertelendi
Türkiyedeki Uluslararası Fuarlar da Corona Nedeni ile Erteleniyor
Corona Virüsü Fuarcılığı da Vurdu. Dünyada 300 ü Aşkın Fuar Ertelendi
Fuar Organizatörlerinin Faaliyet Alanlarına Esneklik Getirildi
ITO Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Avdagiç UFYD Yönetim Kurulu ile Buluştu
Yurtdışı iş Gezisi Teşvik Mevzuatı Değişti
2019 da Yurtdışı Fuarlara 685 Yurtiçi Fuarlara 80 Milyon TL Destek
TFYD 2020 Yılı Genel Kurulu Gerçekleşti
Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği Kuruldu.
Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği 6 ncı Genel Kurulu gerçekleşti. Başkan Kemalettin Solmaz

Dünya HaberleriUlusal HaberlerÜyelerimizden Haberlerİhracatçının Gündemi
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam