Fuar Sektöründen Haberler

Veri Tabanımızdaki Haber Sayısı: 3867 


Tüyap Reed Fuarcılık fuar portföyü oluştu. Portföyde Ambalaj, Labtek, Medist ve Foodist Fuarları yer alıyor. 

Fuarcılık alanında Türkiye'nin bir numarası TÜYAP ile dünyanın bir numarası İngiltere merkezli REED, güçlerini birleştirdi. İlk aşamada tıp, ambalaj ve gıda alanlarında yürütülecek ortaklık kapsamında başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin, bu sektörlerde bölgedeki konumu perçinlenecek.


Türkiye'de 500 çalışana ve beş şehirde fuar merkezlerine sahip TÜYAP Fuarcılık ve dünya çapında 3 bin çalışanı bulunan ve 500'e yakın fuar düzenleyen REED grubu şirketlerinden Reed Cee GmbH arasında imzalanan ortaklık anlaşması TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ve REED Exhibitions CEO'su Mike Rusbridge'in katılımıyla Grand Hyatt İstanbul'da düzenlenen basın toplantısında duyuruldu.

Ortaklık çerçevesinde başlangıçta tıp, ambalaj, gıda işlem ve gıda ana başlıkları altında hazırlanacak fuarlar için sürdürülecek işbirliğinde TÜYAP'ın tıp alanındaki Ekspomed ve Labtek Fuarları, ambalaj sektöründe Avrasya Ambalaj ve Gıda İşlem Fuarları'nın yanı sıra Foodist Gıda Fuarı, Mamtek İstanbul Mağaza, Market Donanımı ve Lojistiği Fuarı ve özel markalı ürünler ve otel, lokanta endüstrisi için hazırlanan Horeca İstanbul fuarları 'Reed Tüyap Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından gerçekleştirilecek.

'Türkiye heyecan verici bir pazar'

REED Exhibitions CEO'su Mike Rusbridge, Türkiye'nin kendileri için heyecan verici, yeni bir pazar olduğunu, birlikte düzenleyecekleri etkinliklerin Türkiye ve bölgede kendilerine yeni fırsatlar sağlayacağını dile getirdi. Rusbridge, işbirliklerini yeni sektörlere de taşımak istediklerini ifade etti.

REED olarak dünyadaki faaliyetlerinden örnekler sunan Rusbridge, inşaat alanında 9, enerji, imalat ve işleme alanında 16, enerji alanında 17 ve turizm alanında 12 ülkede etkinlik düzenlediklerini söyledi ve yüz yüze iletişimin tanıtımda günümüzde halen taşıdığı önemin altını çizdi.

Toplam 85 yıllık tecrübe

TÜYAP olarak kuruluşlarının otuz üçüncü yıldönümünü kutlamakta olduklarını belirten Bülent Ünal, REED ile birlikte toplam 85 yıllık deneyime sahip olduğunu dile getirerek, 'Biliyoruz ki dünyada böyle başka bir firma yok' dedi.

Ünal, gerçekleştirilen ortaklığın yarı yarıya bir ortaklık olduğunun altını çizerek, 'Ticaretle yakın olanlar gayet iyi bilir ki yarı yarıya ortaklık dünyanın en zor işidir. Biz bunu da başardık çünkü bunu sonuna kadar götürmeye niyetliyiz.' şeklinde konuştu.

'Bu işbirliğinin son derece olumlu sonuçları var. Bu ortak girişim hem firmalarımızın önünü açacak, onları yeni pazarlara taşıyabilecek. Yeni teknolojilerle buluşturacak ve bu nedenle çok daha rekabetçi ürünler üretilen bir yapıyı oluşturacak. Öte yandan, özellikle İstanbul'da nitelikli ziyaretçi konusunda da çok büyük artış sağlayacak.' diyen Ünal, bu fırsatların küresel ortaklıklarla desteklendiğinde etkilerinin büyük bir hızla arttığını ifade etti.


İlanı veren : Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.
İlan veriliş tarihi : 17 07 2012
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam