Fuar Sektöründen Haberler

Veri Tabanımızdaki Haber Sayısı: 3826 


TFYD Seçimli Genel Kurulunda Yeni Yönetim Organları BelirlendiTürkiye Fuar Yapımcıları Derneği'nin 22. Olağan Genel Kurul toplantısı 16 Ocak 2018 günü saat 16.00 da Yapı Endüstri Merkezi’nin salonunda gerçekleşmiştirildi.Seçimli Genel Kurul şeklinde yapılan toplantıya 55 üye katıldı.  Genel Kurul başlangıcında toplantıyı yönetmek için Başkanlık Divanı için oylama yapılarak Divan Başkanlığı’na Hakan Mirgün, Başkan Yardımcılığına Oya Akgün ve Işıl Gordi seçildi.

 


Toplantıda devamen 2017 Faaliyet Raporu Başkan Bülent Ünal tarafından okundu. Bülent Ünal  2017 yılının fuar sektörü açısından inişli çıkışlı bir yıl olduğunu belirterek bu hareketli ortamda TFYD üyesi kuruluşlarının yılı hedeflerini yakalayarak tamamlamasının sevindirici olduğunu vurguladı. Türkiye’de halen fuar düzenleme belgesine sahip 224 fuar organizatörü bulunduğunu belirten Ünal bu rakamın Dünya’da eşi bulunmuyor. Yılda düzenlediğimiz 400 den fazla fuar ile Dünya Fuar Endüstrisi’nden aldığımız pay ise %1,5  ile Dünya Ticaretinden aldığımız pay ile aynı” dedi. Fuar endüstrisi olarak ülkemizdeki toplam 68.000 ihracatçının 65.000 inin dış pazarlara açılmasında büyük katkımız var diyen Ünal,  buna rağmen derneğin 2017 deki tüm çabalarına rağmen fuar hizmetinin halen ihracat getirici gelirler arasında sayılmadığının altını çizdi.

 

 

Bülent Ünal 2017 de TFYD’nin öne çıkan diğer faaliyet başlıkları arasında ise Yurtiçinde yapılan fuarların da Devlet tarafından belirli kriterleri yerine getirmesi koşulu ile desteklenmesi ve Exhibit in Turkey başlığı altında Türkiye’deki fuar ve fuar alanlarının yurt dışında tanıtılması proğramına vurgu yaptı.

 

 

Toplantıda daha sonra 2027 faaliyet dönemine ilişkin gelir-gider hesapları görüşmeye açıldı. Denetim Kurulu başkanı Melih Tezcan Denetim Raporu’nu okuduktan sonra Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu 2018 yılı faaliyet ve hesaplarından oy birliği ile aklandılar.Toplantının 2018-2019 Dönemi Yönetim Organları’nın seçimi bölümüde ise gizli oy açık sayım şeklindde yapılan oylamada yönetim ve denetim organları aşağıdaki şekilde oluştu.

 

 

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

Bülent Ünal

Cihat Alagöz

İlhan Ersözlü

İsmet Göksel

Zekeriye Aytemur

Ali Muharremoğlu

Hakan Mirgün

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Belkıs Ertaşkın

İbrahim Anıl

Başak Soydan

Zafer Erkenar

Hacer Aydın

Zeynep Öztop

Necip Güney

 

 

Denetim Kurulu Asil Üyeler

Melih Tezcan

Sinem Yalvaç

Alpaslan Zorlu

Denetim Kurulu Yedek Üyeler

Işıl Gordi

Mustafa Üstün

Fatih Özmert

 

Toplantı dilek ve temenniler bölümü ile sona erdi.

 

İlan veriliş tarihi : 17 01 2018
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam