News From Trade Fair Industry

Total Number of News in our Database: 3894 


Led&LedLighting Fair 2013 Post Report T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığıtarafından desteklenen Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın tamamını da içeren bölgede sektörün tek fuarı olan Led&LedLightingFuar’ı bu yıl 9. Kez düzenlendi. 26-29 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Led&LedLightingFuarı 45 ülkeden17.976 kişi tarafından ziyaret edildi.

7 yıldır büyüyerek yoluna devam eden Led&LedLightingFuarı, 2013 yılında katılımcı sayısını %54 artırarak önemli bir başarı yakaladı. LED Sistemleri, Teknolojileri, Uygulamaları ve LED Aydınlatmalarıkonularının yer aldığı fuarda 25 ülkeden 277 firmanın ürünleri sergilendi.183  firma,8.200 m2brüt ve  4.968 m2net alanda fuarda yer aldı.

Giderek büyüyen Led&LedLightingFuarı2014 yılında 25-28 Eylül tarihleri arasında 9. Ve 10. Halllerde yer alacak.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere KOSGEB, İç Mimarlar Odası ve TUYADtarafından desteklenen Led&LedLightingFuarı, yurtdışındaki Sivil Toplum Kuruluşları ve sektörel yayınların da desteğini alarakgüçlenerek yoluna devam ediyor.

Türkiye’nin Tek LED Konferansı 5. Kez Düzenledi

2009’dan bu yana T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleşen Türkiye’nin tek LED Konferansı,Led&LedLightingFuarı kapsamında 27-28 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Vestel Ana Sponsorluğunda, Kaftan Teknoloji (Okvolight) Altın Sponsorluğunda ve EBV Elektronik’in Gümüş Sponsorluğunda 5.Kez düzenlenen LED Konferansı,gerek sektör profesyonelleri, gerekse üniversite öğrencileri tarafından yoğun ilgi gördü.

LED’in enerji verimliliğinin yanı sıra sağlamış olduğu avantajlar hakkında çalışmalar yürüten, akademik kesimle özel sektörü bir araya getiren ve bu teknolojinin kullanıldığı alanların gelişmesine katkı sağlamayı amaçlayan LED Konferansı’nda, 6 oturumda 17 bildiri sunuldu. Konferansta, Prof. Dr. Süleyman Özçelik, PLD Türkiye Genel Müdürü Emre Güneş, Türkak’tan Dr. Murat Durak ve Yrd. Doç. Dr. Canan Perdahçı başkanlığında OLED ve LED’li aydınlatmalar konularına ilişkin özel sektör ve akademiden çeşitli sunumlar gerçekleştirildi.

3. LED ve LED Aydınlatma Proje Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Pelsan Aydınlatma Ana Sponsorluğunda düzenlenen 4. LED Yarışması, LED teknolojisinin ve LED’li aydınlatma ürünlerinin yaygınlaşması neticesinde bu konuda bilincin daha da arttırılması, yeni projelerin ve fikirlerin desteklenmesi amacıyla gerçekleştirildi. İlgi duyan üniversite öğrencileri ile sektör profesyonellerini bir araya getiren yarışmaya, özel sektörden ve üniversite öğrencilerinden oluşan toplam 32 proje ön başvuru yaptı. Yapılan ilk değerlendirmelerin ardından finale kalan toplam 15 proje sunum yapmaya, 4 proje ise poster sunum yapmaya hak kazandı. Bu projeler ve posterler, Proje Sergisi’nde LED ile ilgilenen tüm sanayicilere ve akademisyenlere fuar süresi boyunca sunuldu.

LED ve LED Aydınlatma Proje Yarışması’nın kazananları ve projeleri :

1.      Emre Yılmaz Aykut Başaran:

Led’li Trafik Tescil Plakası

 

2.      Semih Tetik, Berk Vural, İbrahim Cevizci:

Türkiye’mi Led’ler İle Öğreniyorum

 

3.      Umut Can Kaymak, Şafak Topçu, Nur İplikçi, Hüsnü Can Şen:

Üç Düzlemde Yerleştirilmiş Led’ler İle Üç-Boyutlu Billboard

 

 

Marmara Fuarcılık Hakkında

1999 yılında kurulmuş olan Marmara Tanıtım Fuarcılık,düzenlediği fuarların tamamını yurtiçinde uluslararası sektörel fuar kapsamında düzenlemektedir. Bu bağlamda yapmış olduğu tüm çalışmalar dünya genelinde etkiye sahiptir.

Marmara Fuarcılık, fuarını düzenlediği sektörlerle ilgili uluslararası özellikte yayınlar da hazırlamaktadır. Sektörle ilgili yayınlar, sektörü bilgilendirici, sektördeki ürünlerle ilgili dünyadaki yeni teknolojilerin anlatıldığı, farklı uygulamaların paylaşıldığı, sektörün her kesimine eşit mesafede duran özellikte hazırlanmaktadır.


Publisher : Marmara Tanıtım Fuarcılık Organizasyon Reklam ve Ticaret Ltd.Şti.
Publishing date : 22 11 2013
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam