Fuar Sektöründen Haberler

Veri Tabanımızdaki Haber Sayısı: 3867 


Yerel Yönetimler Ve Yapı - Isıtma Sektörleri Konya’da Tüyap Çatısı Altında Buluşuyor…Kuruluşumuz Tüyap Konya Fuarcılık A.Ş tarafından Konya Ticaret Odası Konya Sanayi Odası, Mimarlar Odası Konya Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi, Selçuk Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi ve KOSGEB desteği ile düzenlenen Konya 8. Yapı Malzemeleri, Yapı Teknolojileri ve Dekorasyon Fuarı  7 - 10   Nisan 2011  tarihleri arasında  KTO-Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

İnşaat sektörünün beklenen buluşması olan Konya 8. Yapı Malzemeleri, Yapı Teknolojileri ile Dekorasyon Fuarı eş zamanlı hazırlanacak olan Konya, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Pompa, Vana, Tesisat Yalıtım Malzemeleri ve Boru Fuarı ve Konya Kent 2011 Fuarı ile her yıl olduğu gibi bu yıl da katılımcı ve ziyaretçilerin beklentilerine cevap verebilecek nitelikte gerçekleştirilecektir.

Günümüzde, dünyadaki toplam büyüklüğünün 3.5 trilyon civarında olduğu tahmin edilen inşaat sektörü, gelişmiş ve gelişmekte olan birçok ülkede olduğu gibi, ülkemizde de gerek yarattığı katma değer, gerekse istihdam açısından Türkiye ekonomisinin lokomatif sektörlerinden biri haline gelmiştir.

İnşaat sektörü gerek sanayi boyutuyla, gerekse pazarlama ve ticaret boyutuyla Türkiye’nin en geniş sektörlerinden biridir gayri safi milli hasılamız içindeki payı yüzde 6 olan ve etkilediği diğer alt sektörlerle bu oranın yüzde 30’a çıktığı inşaat sektörü, dolaylı olarak 400 alt sektörü etkilemektedir. Yine yoğun iş gücü kullanımı sayesinde tarımdan sonra en yüksek istihdamı sağlayan sektördür. Böylesine önemli bir sektörde düzenlediğimiz fuarlar başta Konya olmak üzere tüm bölge ekonomisi ve yatırımları için olumlu katkılar sağlayacaktır.

Bölgede, Tarım, Otomotiv Yan Sanayi, Makine ve Ayakkabı sektörlerinin başkenti Konya, son dönemde inşaat sektöründe de ciddi yatırımlarla adından söz ettirmekte, bölge için büyük önem taşıyan projelerle, sektör için önemli bir pazar haline gelmektedir. Konya ve bölgesindeki nüfusun her yıl artmasından dolayı bu pazar önümüzdeki yıllarda da canlılığını koruyacağı ve Konya’nın bölgesinde sektör için daha da önemli hale geleceği inancındayız.

Bu bağlamda,  Tüyap Konya Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından ülke ekonomisinde önemli bir paya sahip Konya’da gerçekleştirilecek, yapı ve ısıtma - soğutma sektörlerindeki tüm yeniliklerin, ürün ve hizmetlerin geniş bir yelpazede sergileneceği, yurtiçi ve yurtdışından belediye başkanları, üst düzey yetkililer, mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve konu ile ilgili profesyonellerin davet edileceği fuarlarımız, ziyaretçilerimizin verimli iş bağlantıları kurma fırsatı bulacakları etkin ticari bir platform oluşturacaktır. 

Yurtiçi ve yurtdışında tanıtımına başlanan fuar,  2011 yılında da eş zamanlı gerçekleştirilecek Konya Isıtma - Soğutma ve Kent fuarları ile birbirlerini tamamlayan sektörlerin görkemli buluşmasına Konya’da Tüyap çatısı altında ev sahipliği yapacaktır. Fuarlar süresince, sektörler ile ilgili yeni ürünler ve en son teknolojilerle, modern hayata geçişin ve yaşam alanlarımızı yüksek standartlara kavuşturmanın yolları topluca sergilenecektir.

Fuarlar; 7 - 8 - 9 Nisan 2011 tarihlerinde 11:00 - 19:00, 10 Nisan 2011 günü ise 11:00 - 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.


İlanı veren : Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.
İlan veriliş tarihi : 11 05 2011
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam