Kongre ve Konferans Rehberi

Kelime ile Otel Arama :

Şu anda FuarPLUS portalı Kongre ve Konferans Rehberi kategorisine ait 14.ULUSAL ANATOMİ KONGRESİ kongre konferans detay bilgi sayfasında bulunmaktasınız.


   Kongre Künyesi    Genel Bilgiler    Kurullar    Açılış Konuşması

14.ULUSAL ANATOMİ KONGRESİ

Genel Bilgiler

Kongre Merkezi:
14. Ulusal Anatomi Kongresi 28 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecektir.

* Bu yıl 14. Ulusal Anatomi Kongresi ile aynı tarihlerde, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı´nın ev sahipliğinde 4th International Symposium of ClinicalApplied Anatomy (ISCAA) de düzenlenecektir.

** 14. Ulusal Anatomi Kongresi´nin dili Türkçe, 4th International Symposium of ClinicalApplied Anatomy Kongresinin dili İngilizce´dir.

Oturumlar ayrı salonlarda eşzamanlı olarak düzenlenecektir.

Türkiye´den Anatomist meslektaşlarımızın 14. Ulusal Anatomi Kongresi ile birlikte bu uluslararası toplantıya katılımını kolaylaştırmak amacıyla aşağıdaki kararlar alınmıştır.

***”14. Ulusal Anatomi Kongresi”ne katılacak TAKAD üyesi meslektaşlarımız, 4. ISCAA´ya da katılmak isterlerse 14. Ulusal Anatomi Kongresi web sitesinden (http://www.ankaraanatomi.org/tr) katılım ücreti farkını ödeyerek (tabloda belirilen) başvurabilecek, böylece her iki kongreye de katılmış olacaklardır.

14. Ulusal Anatomi Kongresi ile birlikte 4. ISCAA´ya da bildirileriyle katılmak isteyenlerin, bu bildirilerin (İngilizce) özetlerini 4. ISCAA´nın web sitesine (http://www.iscaa2012.org) ayrıca göndermeleri gerekmektedir.

****Türkiye´den sadece 14. Ulusal Anatomi Kongresi´ne katılan meslektaşlarımız için 4th International Symposium of ClinicalApplied Anatomy (ISCAA) sertifikası düzenlenmeyecektir.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Yerleşkesi:
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Dekanlık ve Morfoloji Kampüsü,
Adnan Saygun Caddesi, Altındağ, Sıhhıye, Ankara,

Kongre salonları olarak; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji binasının ve Ankara Üniversitesi Anatomi Anabilim dalındaki konferans salonları ve anfileri kullanılacaktır.

Kayıt ve Bilgi Hizmetleri
Kayıt ve danışma masaları; kongresi süresince (28 Haziran-01 Temmuz 2012) kongre binası içerisinde yer alacaktır.

Katılım Sertifikası
Kayıtlı tüm katılımcılara katılım sertifikası verilecektir. (14. Ulusal Anatomi Kongresi ve 4. International Symposium of ClinicalApplied Anatomy (ISCAA) için ayrı katılım sertifikaları verilecektir.)

Yaka Kartı
Yaka kartları tüm katılımcılara kayıt ve danışma masalarından dağıtılacaktır. Yaka kartları; bilimsel oturumlara, sergi alanlarına ve sosyal aktivitelere katılabilmek için takılmalıdır. Yaka kartı olmadan Katılımcılar kongre aktivitelerine kabul edilmeyecektir.

Sergi Alanı
Fuar alanı, kongre süresince(28 Haziran-01 Temmuz 2012) mevcut olacaktır.

Kongre Bildiri Özetleri Dağıtımı
Bildiri özetlerini içeren kongre memory stickleri, kongre katılımcılarına kayıt masasından teslim edilecektir.

Sunum Kontrol Odası
Sunum kontrolü için bir oda, kongre süresince sunumlarını kontrol etmek isteyen konuşmacıların hizmetinde olacaktır. Bağımsız bir bilgisayarda sunum hazırlanmış olması halinde; sunum görevli kişiler tarafından kongre bilgisayarlarına transfer edilecektir. İstenir ise, konuşmacıların gözetiminde teslim edildikten sonra silinecektir.

Davet Mektubu
Kayıt işlemlerini tamamlamış olan kongre katılımcılarına, talep etmeleri durumunda davet mektubu gönderilecektir. Bu davet mektubu sadece katılımcıların bağlı bulunduğu kurumlardan izin alabilmesine yardımcı olmak amacı taşımakta olup, katılımcıya hiçbir maddi destek sağlamayacaktır.


İçerik Bilgileri

ANATOMİ ÖĞRETİMİ VE EĞITİMİ

MAKROSKOPİK VE KLİNİK ANATOMİ
Baş ve boyun
Toraks
Abdomen
Pelvis
Üst ekstremite
Alt ekstremite

RADYOLOJİK ANATOMİ

VARYASYONLAR

SİNİRBİLİMLERİ

FİZİK ANTROPOLOJİ

SİSTEMATİK ANATOMİ, HİSTOLOJİ

HÜCRE BİYOLOJİSİ VE MOLEKÜLER BİYOLOJİ

GELIŞİMSEL ANATOMİ - EMBRİYOLOJİ

MORFOLOJİK BİLİMLERDE ARAŞTIRMA TEKNİKLERİ
BİYOMEKANİK VE ANATOMİ

KOMPARATİF ANATOMİ

PANEL KONULARI
Anatomi Öğretimi ve Eğitimi
Anatomide Bilimsel Yönlendirme
Anatomi ve Tıp Tarihi
Anatomi Biliminde Kitap ve Dergi Yayıncılığı
Terminologia Anatomica (FICAT) daki Yenilikler
Uyarı : Portalımızdaki fuar kayıtları sadece bilgilendirme amaçlı olup değişime (tarih ve yer değişikliği, iptal, erteleme vb) açıktır ve herhangi bir bağlayıcılık taşımamaktadır. Fuar katılımı ve/veya ziyareti kararı vermeden portalımızdaki fuar bilgilerini organizatör firma ile temasa geçerek mutlaka doğrulatınız.


Katılımcı Talebi
Ziyaretçi Talebi
E-Posta Gönder
Bilgileri Güncelle
Messe Frankfurt
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam